ad-collegium, architektonická dielňa
 
slovensky / english 
ateliér / filozofia-idea/ál-myšlienka
 

 

Idea, filozofia

Tvorivosť

v architektúre je schopnosť pomenovať veci a vzťahy, ktoré tu už dávno existujú.

Architektúra by mohla byť animáciou myslenia. Je to ako zobrať slovník so slovami a príručku s gramatikou a nechať ich spolupôsobiť. Čím viac slov poznáme a čím sme zbehlejší v pravidlách, tým viac môžeme ovplyvniť proces vedúci k výsledku /dielu/.

Dielňa /architektonická/

Sme ľudia vzdelaní v oblasti architektúry a staviteľstva. Naša dielňa je priestorom pre prácu, štúdium a stretnutia architektov, ktorí sa otvárajú poznaniu tvorivého a pravdivého pohľadu na viditeľný i neviditeľný svet okolo nás, na chaos vlastnej svojbytnosti.

Snaha /spoločná/

- pozorne počúvať

- precízne vnímať

a medzitým byť Vašim sprievodcom vo svete architektúry. Aj keď hovoríme rozdielnymi jazykmi, sme radi, ak k tomuto mumraju prispievate aj Vy, naši klienti.

Našim cieľom je proces hľadania vnútornej pravdivosti veci. Jej poznávanie má hodnotu pre nás, ktorí ju hľadáme; pre tých, ktorí nám na našej ceste pomáhajú; pre Vás, ktorým tento proces sprostredkúvame ako hľadanie odpovedí na Vaše nenaplnené potreby.

Klient

Architekt je len rozprávač príbehov. Náš klient ale nie je nemé dieťa, je to rovnocenný partner. Poslaním nás je zodpovedné hľadanie oporných bodov, osnovy rozprávania. Spoločný príbeh je potom našim najväčším úspechom a naplnením.

Kde tak dlho ste.......

 
   ateliér
   portfólio

 

   aktuálna ponuka

  zákaznícka zóna

© 2010 eudius